Брилијантно!

Луд гол каков што ретко се гледа, Руф од Ренџерс погоди од својата половина (ВИДЕО)

Ѕвездата на Глазгов Ренџерс, Кемар Руф постигна маестрален погодок во Лига Европа на дуелот против Стандард Лиеж, погодок кој ќе конкурира за најдобар оваа сезона. 

Во судиското продолжение Ренџерс веќе имаше водство од 1-0 во Лиеж, а тогаш Руф на луд начин постигна гол, шутираше од својата половина и погоди!.

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе