Раководството се подготвува за промени

Ливерпул стравува дека Клоп ќе замине, „црвените“ го сакаат Џерард за нов тренер

Според пишувањата на Мирор, раководството на Ливерпул стравува дека Јирген Клоп ќе го напушти клубот за да го превзеде кормилото на Германија, па тие веќе го пикирале Стивен Џерард како негова замена.

Ливерпул оваа сезона игра под очекувањата, па често се шпекулира за заминување на Јирген Клоп. Неодамна, Билд објави дека има двојно поголеми шанси стратегот да ја превземе репрезентацијата на Германија отколку во целост да го одработи договорот со „црвените“.

Според пишувањата на Мирор и раководството на Ливерпул стравува дека Јирген Клоп ќе го напушти клубот за да седне на кормилото на „панцерите“.

Па тие веќе го пикирале Стивен Џерард како негова замена. Легендата на Ливерпул има одлична сезона со Ренџерс и е на прагот на титулата во Шкотска.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе