Премиерлига

Ливерпул пресилен за Арсенал, убедлива победа на „црвените“ (ВИДЕО)

Ливерпул го доби дербито со Арсенал на Енфилд, „црвените" беа пресилни за „топчиите" и славеа со убедливи 4-0.

Ливерпул им се врати на победите во Премиерлигата, вечерва избраниците на Клоп со 4-0 го совладаа Арсенал.

Домаќините имаа неколку добри шанси за водство, Рамсдејл умешно го чуваше својот гол, но и тој не можеше ништо кога во 39. минута по еден прекин, Мане со глава ја затресе мрежата за 1-0.

На стартот од вториот дел, Жота реализираше за 2-0. Португалецот на поклон доби една топка, лесно се ослободи од противникот, потоа го помина и голманот на Арсенал и рутински погоди за нова радост.

Во 74. минута Ливерпул поведе и со 3-0. Во школски пример за контра, Жота го исфрли Мане во фор, кој потоа му асистираше на Салах за 3-0.

Точка на мечот стави Минамино, кој само 48 секунди по влегувањето во игра погоди за 4-0.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе