Премиерлига

Ливерпул пак си имаше мака со ВАР но го победи Шефилд јунајтед (ВИДЕО)

Ливерпул славеше со 2-1 пртоив Шефилд јунајтед, гостите поведоа од белата точка но домаќините направија пресврт со головите на Фирмино и Жота.

Ливерпул пак си имаше мака со ВАР, но за разлика од дуелот со Евертон, избраниците на Клоп вечерва го совладаа Шефилд јунајтед.

Гостите поведоа со гол од пенал. Судијата досуди прекршок на врвот од шеснаесетникот за старт на Фабињо, но со прегледување на снимките, ВАР советуваше одлуката да се преиначи во најстрога казна а Берге погоди од белата точка за 0-1.

Пред крајот на првиот дел, Фирмино изедначи на 1-1, напаѓачот прв стигна до одбиената топка и рутински реализираше.

Салах во 62. минута погоди за 2-1, но голот беше поништен со помош на ВАР поради офсајд.

Сепак, две минути подоцна, Мане нафрли а Жота со глава ја затресе мрежата за водство на Ливерпул.

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе