Премиерлига

Ливерпул и со втор тим го победи Саутемптон, титулата ќе се решава во последното коло (ВИДЕО)

Ливерпул со 1-2 славеше на гостувањето кај Саутемптон и покрај тоа што играше со втор тим, титулата во Премиерлигата ќе се решава во последното коло.

Манчестер Сити ќе треба да се помачи против Астон Вила за да ја одбрани титулата во Премиерлигата, Ливерпул остана во битката откако вечерва славеше на гостувањето.

Јирген Клоп направи огромни промени за овој меч, „црвените“ играа со втор тим но на крајот се радуваа на триумф од 1-2.

Домаќините добро го отворија мечот и со голот на Редмонд поведоа со 1-0, но Минамино изедначи на 1-1 во 28. минута.

Откако гостите пропуштија неколку шанси, Матип со доза на среќа во 67. минута ја затресе мрежата на Саутемптон и донесе радост за „црвените“.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе