Конте ќе збесне откако остана без уште едно засилување

Ливерпул го „украде“ Луис Диаз од пред носот на Тотнем

Неколку извори пренесуваат дека Ливерпул е многу блиску до ангажман на Луис Диаз од Порто, „црвените" успеаја да го „украдат" Колумбиецот пред носот на Тотнем.

Антонио Конте ќе збесне, остана без две засилувања поради тоа што Тотнем се ценкаше. Откако Барселона набрзина успеа да договори трансфер на Адама Траоре, и Ливерпул истото го стори со Луиз Диаз од Порто.

„Црвените“ доставија богата понуда до Порто, одредени извори говорат за 40 милиони евра, плус додатни 25 милиони во бонуси, додека пак други пишуваат за 45 милиони евра, плус додатни 15 милиони во бонуси.

Преговорите за кратко време влегоа во финална фаза, се очекува Луис Диаз во Аргентина да ги помине редовните лекарски прегледи и до крајот на преодниот рок да го комплетира трансферот на Енфилд.

Останува да се види дали со овој трансфер, Јирген Клоп и Ливерпул се подготвуваат за заминување на некој од Мохамед Салах, Садио Мане и Роберто Фирмино.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе