Премиерлига

Ливерпул го преживеа гостувањето на Вила Парк, победа со пресврт за тимот на Клоп (ВИДЕО)

Ливерпул победи на гостувањето кај Астон Вила со 2-1, црвените дојдоа до трите бода, но не беше лесно, први примија гол. 

Студен туш за Ливерпул се случи уште во третата минута од натпреварот кога Луиз постигна гол за водство на Астон Вила од 1-0.
 
Предноста на домаќините не траеше многу долго, во шестата минута Матип постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Во продолжение и двете екипи имаа шанси, но мрежите мируваа се до 65. минута кога по асистенција на Луис Диаз, Мане даде гол за комплетен пресврт и победа на Ливерпул од 2-1.

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе