Премиерлига

Ливерпул го преживеа гостувањето на Вила Парк, победа со пресврт за тимот на Клоп (ВИДЕО)

Ливерпул победи на гостувањето кај Астон Вила со 2-1, црвените дојдоа до трите бода, но не беше лесно, први примија гол. 

Студен туш за Ливерпул се случи уште во третата минута од натпреварот кога Луиз постигна гол за водство на Астон Вила од 1-0.
 
Предноста на домаќините не траеше многу долго, во шестата минута Матип постигна гол за израмнување на 1-1.
 
Во продолжение и двете екипи имаа шанси, но мрежите мируваа се до 65. минута кога по асистенција на Луис Диаз, Мане даде гол за комплетен пресврт и победа на Ливерпул од 2-1.

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе