Премиерлига

Ливерпул го победи Њукасл и се качи на врвот во Премиерлигата (ВИДЕО)

Ливерпул со 1-0 го победи Њукасл и се качи на првото место на табелата во Премиерлигата каде можеби ќе биде и само неколку часа во зависност од резултатот кој ќе го оствари Манчестер Сити на гостувањето кај Лидс. 

Меѓу двата меча против Виљареал во Лигата на шампионите, Ливерпул освои важни три бода од гостувањето кај Њукасл кој беше во одлична форма пред овој меч со четири победи по ред.
 
Единствениот гол на натпреварот беше постигнат во 19. минута кога Кеита најдобро се снајде и погоди за водство на Ливерпул од 1-0 што беше и конечен резултат.
 
До крајот на натпреварот Ливерпул имаше уште неколку одлични шанси за гол но не успеа да постигне втор погодок. Сепак целта е остварена, трите бода се освоени.
 
По оваа победа Ливерпул се качи на првото место на табелата, а дали ќе остане само ако Манчестер Сити не успее да победи на гостувањето кај Лидс.
 

Одлучната изборна победа на италијанската десница овозможува нејзиниот лидер да биде првата жена премиер во Италија и прва која тврди дека недвосмислено има постфашистичко потекло.

повеќе

Нов фронт за работа на градежните фирми на веќе изградените згради (и куќи) треба да биде топлинската изолација.

повеќе

Во Македонија не постои никаква забрана за конверзиона терапија, а лиценцираните психолози што може да се јават како спроведувачи или наведувачи на ваква „терапија“, за жал, не сносат никакви последици.

повеќе