Комјунити шилд

Ливерпул го освои Комјунити шилд трофејот, деби гол на Дарвин Нуњез (ВИДЕО)

Ливерпул со 3-1 го победи Манчестер Сити и ги освои трофејот од Комјунити Шилд, Дарвин Нуњез дебитираше со гол, Ерлинг Халанд пропушти неколку големи шанси. 

Во натпреварот кој е увертира пред почетокот на сезоната Ливерпул го победи Манчестер Сити со 3-1. Јирген Клоп првпат го освојува овој трофеј, а црвените последен пат на него се имаа израдувано во 2006 година.
 
Дарвин Нуњез иако одигра половина час, а Ерлинг Халанд цел натпревар, Уругваецот беше тој кој имаше подобро деби во англискиот фудбал, постигна гол за разлика од Норвежанецот кој двапати промаши во првото полувреме, и еднаш во самиот финиш од мечот кога од идеална позиција го префрли голот.
 
Резултатот го отвори Трент Александер Арнолд во 21. минута, Ливерпул поведе со 1-0.
 
Тој резултат беше актуелен до 70. минута кога Алварез го постигна својот деби гол за Сити за израмнување на 1-1.
 
Во 93. минута беше досуден пенал за Ливерпул поради игра со рака. Салах постигна гол од белата точка и го врати водството на својот тим.
 
Кога се чинеше дека со тој резултат ќе заврши мечот, Дарвин Нуњез постигна гол со глава во 94. минута и ги постави конечните 3-1.
 

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе