„Каталонците“ и „топчиите“ добија рок

Лион со ултиматум до Барселона и Арсенал

Претседателот на Лион, Жан Мишел Ола вечерва испрати ултиматум до Барселона и Арсенал, имаат рок до петок да го купат Мемфис Депај и Усем Ауар.

Трансфер пазарот е отворен до 5. октомври, но Барселона и Арсенал ќе треба да побрзаат доколку сакаат да го купат Мемфис Депај, односно Усем Ауар.

Претседателот на Лион, Жан Мишел Ола вечерва испрати ултиматум и постави рок до петок.

„Оние кои нема да заминат до петок, ќе останат во Лион. Нема да го чекаме крајот на трансфер пазарот“ - порача првиот човек на Лион.

Ола вчера изјави дека понудата на Арсенал за Ауар не е доволна, а претходно откри дека Барселона нема пари за Депај и нема доставено понуда. 

„Каталонците“ изминативе денови успеаја да се ослободат од неколку играчи, па останува да се види дали ќе тропнат на вратата на Лион.

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе