Гигантите ширум Европа меркаат неколку играчи

Лион најави распродажба на ѕвездите по поразот од Баерн и елиминацијата од Лигата на шампиони

По елиминацијата во Лигата на шампиони, спортскиот директор на Лион, Жунињо потврди дека одредени фудбалери ќе бидат продадене, во прв план се младите ѕвезди Муса Дембеле и Усем Ауар.

Лион беше едно од пријатните изненадувања по ре-стартот на Лигата на шампиони, „лавовите“ го преживеаја гостувањето кај Јувентус и реваншот во осминафиналето, за потоа да го шокираат Манчестер Сити во четвртфиналето.

Клубот од Франција сепак не можеше ништо да стори против разиграниот Баерн Минхен и се збогуваше од најелитното европско натпреварување.

По елиминацијата, спортскиот директор Жунињо најави дека одредени фудбалери ќе бидат продадени, во прв план се младите ѕвезди Муса Дембеле и Усем Ауар.

„Одредени фудбалери ќе заминат, тоа е сигурно, но не сум загрижен. Кога имате играчи кои одиграа одлично во Лигата на шампиони, како Муса Дембеле и Усем Ауар...“ – вели Жунињо.

Муса Дембеле подолго време е следен од гигантите од Премиерлигата и се поврзува со Челси и Манчестер јунајтед. Усем Ауар пак е желба на Јувентус, Манчестер Сити и Барселона.

Жунињо не го спомна Мемфис Депај, но има гласини и за него. Се говори дека Холанѓанецот може да заврши во Борусија Дортмунд доколку „милионерите“ го продадат Џејдон Санчо на Манчестер јунајтед.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе