Македонскиот фудбалер би можел да продолжи во Франција

Лион го сака Барди

Енис Барди кој би требало да го напушти Леванте наскоро, би можел да заигра за Лион кој пројавува интерес за македонскиот репрезентативец. 

Се очекува Леванте да го продаде Барди со цел да ја пополни финансиската дупка која ја има.
 
„90мин“ објави дека Барди се наоѓа на листата од осум фудбалери за кои е заинтересиран Лион.
 
Тие го опишуваат Барди како одличен техничар со неверојатни додавања кој би можел идеално да се вклопи во екипата.
 
Лион оваа сезона ќе ја заврши на осмото место во Лига 1 и нема да избори настап во Европа.

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе