Холанѓанецот беше најавен како ново засилување за Куман

Лион: Барселона нема пари да го купи Депај

Првиот човек на Лион, Жан Мишел Ола вели дека разговарал со својот колега од таборот на Барселона и добил информација дека „каталонците" во моментов не можат да достават понуда за Мемфис Депај.

Медиумите од Холандија денеска го најавија Мемфис Депај како засилување за Роналд Куман. Се пишуваше дека Барса и Лион договориле трансфер од 30 милиони евра и напаѓачот до крајот на неделата ќе стане нов член на „каталонците“.

Сепак, неколку извори подоцна објавија дека се уште нема договор, а вечерва, гласините ги прокоментира и првиот човек на Лион, кој се огласи на Твитер.

„Претседателот на Барса во неделата ми кажа дека Барса е погодена многу од коронавирус кризата и во моментов невозможно е да достават понуда“ - гласеше пораката на Жан Мишел Ола заедно со веста во која се вели дека Мемфис Депај оди во Барса за 30 милиони евра.

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе

Германија не го негира своетo фашистичко минато, ниту дека ја окупирала Франција, па следствено, не се ни менувани ни учебниците во обете земји, ниту се бришани делови од споменични натписи.

повеќе