Нашиот Алиоски доби шанса од клупата

Лидс џабе имаше два пати поголем посед, Астон Вила си замина со три бода (ВИДЕО)

Астон Вила стигна до победа од 0-1 на гостувањето кај Лидс, „белите" џабе имаа два пати поголем посед од противникот кога малку креираа.

Лидс пропушти да напредува на табелата откако вечерва загуби дома со 0-1 во пресметката со Астон Вила.

Клучниот момент се случи по пет минути игра, Ел Гази ја избегна офсајд замката и ја затресе мрежата на „белите“.

Избраниците на Бјелса се обидоа да се вратат во играа, имаа два пати поголем посед од противникот но сето тоа беше џабе кога малку креираа, особено во второто полувреме.

Нашиот Езгјан Алиоски мечот го започна на клупата за резерви и влезе во игра по осум минути во второто полувреме како прв џокер на Бјелса, но не успеа да помогне Лидс да избегне пораз.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе