Куп на Шпанија

Леванте и Барди со Атлетик Билбао ќе се борат за пласман во финалето на Купот на Шпанија

Леванте и Барди дојдоа на чекор до финалето од Шпанскиот клуб, а за да се борат за големиот пехар ќе треба да го поминат и Атлетик Билбао. 

Леванте го доби Атлетик Билбао, ако се земе во предвид дека другите две опции беа Барселона и Севиља, ова е одлична ждрепка за клубот од Валенсија.

Јане бил свесен дека деновите му се одброени и отворено говорел за тоа. Знаел дека многумина имаат причина да го ликвидираат, дека им пречи во остварувањето на нивните „повисоки цели“.

повеќе

Во македонскиот интернет простор постојано се појавуваат и гаснат портали, со што засекогаш исчезнуваат и објавените содржини.

повеќе

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе