Преговорите се во тек

Леванте го продава Барди на Олимпијакос

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди е пред трансфер во Олимпијакос, сумата треба да биде три милиони евра.

Барди често се поврзува со заминување од Леванте, но тоа уште не се случило. Тимот од Валенсија испадна во втората лига, а нашиот фудбалер се уште е таму и ги игра пријателските пред почетокот на сезоната.

Сепак, според шпанските медиуми, тоа би можело наскоро да се промени. Леванте и Олимпијакос се во преговори за трансфер на Барди вреден три милиони евра.

Реални се шансите во наредните денови Енис Барди да стане нов фудбалер на Олимпијакос.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе