Напаѓачот се збогува со „баварците“

Левандовски се врати во Минхен да им подели подароци на сите во клубот и да му даде ветување на Салихамиџиќ

Роберт Левандовски синоќа се врати во Минхен, напаѓачот им поделил подароци на сите во клубот и разговарал со спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ за да ги расчистат недоразбирањата.

Роберт Левандовски по осум години на „Алианц Арена“, ова лето се реши за нова авантура и трансфер во Барселона вреден 50 милиони евра.

Откако заврши турнејата на „каталонците“ во САД, Роберт Левандовски синоќа се врати во Минхен за на прав начин да се збогувам со луѓето со кои соработуваше изминативе години.

Како што пренесуваат медиумите, Полјакот не дошол со празни раце и на сите во клубот им подарил шампањ „Арман де Брињак“, а во кутијата имало и фотографии од напаѓачот во дресот на Баерн со негов автограм.

Роберт Левандовски исто така ја искористил оваа прилика за средба со спортскиот директор Хасан Салихамиџиќ, двајцата разговарале петнаесетина минути и ги расчистиле недоразбирањата. Исто така, двајцата си ветиле дека повеќе нема да кажуваат лоши работи еден за друг во медиумите.

Сведоци сме деновиве на сензационална приказна за некаков американски тим кој, внимавајте, агресивно ќе ловел корупција во Македонија.

повеќе

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе