Ла Лига

Левандовски продолжува да ги тресе мрежите, Барса со моќна партија до три бода кај Севиља (ВИДЕО)

Барселона со триумф од 0-3 си замина од незгодното гостување кај Севиља, Роберт Левандовски продолжува да ги тресе противничките мрежи.

„Каталонците“ наредија три победи во Ла Лига откако вечерва со 0-3 славеа на „Рамон Санчез Писхуан“.

Гостувањата во Севиља секогаш се незгодни но Барселона со моќно издание ги освои трите бода.

Резултатот го отвори Рафиња во 21. минута, а Левандовски зголеми на 0-2 во 36. минута. Конечните 0-3 беа дело на Ерик Гарсија по пет минути игра во второто полувреме.

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе

Провокација е именувањето на бугарските клубови „Борис III“ и „Ванчо Михајлов“. Не можеа ли да бидат со имињата Елин Пелин, Димчо Дебељанов, Черноризец Храбар или Иван Вазов?

повеќе

Слоганот на македонското претседателство со ОБСЕ е “It’s About People” и затоа ќе е доблесно МНР да побара помош и поддршка за да си ги заштити националните интереси, интегритетот, суверенитетот, јазикот и идентитетот.

повеќе