Конференциска лига

Лестер со пресврт го победи ПСВ во Ајндховен за пласман во полуфинале (ВИДЕО)

Лестер е првиот полуфиналист во Конференциската лига откако со 2-1 славеше на гостувањето кај ПСВ, тоа беше и конечниот резултат на овој двобој со оглед на тоа што мечот во Англија заврши без голови. 

Мечот почна добро за ПСВ, со гол на Захави во 27. минута поведе со 1-0. Со тој резултат заврши првото полувреме, но работите се променија во вториот дел.
 
Во 77. минута Медисон го изедначи резултатот на 1-1, а десет минути подоцна Переира погоди за победа на Лестер од 2-1.
 
Лестер во полуфиналето ќе игра со подобриот од дуелот меѓу Рома и Бодо/Глимт, норвешкиот тим има предност од 2-1 по првиот натпревар.

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе