Донесена е одлука

Лампард добива отказ, Томас Тухел ќе биде нов тренер на Челси

Англиските медиуми тврдат дека Френк Лампард веројатно уште денеска ќе добие отказ, а нов тренер на лондонскиот тим ќе биде Томас Тухел. 

Раководството на Челси донело одлука да се раздели со Френк Лампард. Тој 19 месеци беше на кормилото, но резултатската криза од последниот период му пресуди.
 
Одлуката се очекува да биде официјално соопштена во текот на денешниот ден.
 
Се пишува и дека следен тренер на Челси ќе биде Томас Тухел, наводно двете страни веќе си подале рака за соработка.
 
Челси во моментов е на деветото место на табелата со дури шест порази и пет нерешени меча од 19 одиграни натпревари.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе