Лига Европа

Лаказет му донесе победа на Арсенал кај Олимпијакос (ВИДЕО)

Со гол на Лаказет во финишот од натпреварот Арсенал со 1-0 победи на гостувањето кај Олимпијакос, со истиот резултат Рома го совлада Гент. 

Арсенал се радува на гостинска победа од 1-0 кај Олимпијакос, топчиите имаат одличен резултат по првиот дуел со грчкиот тим.
 
Клучниот момент се случи во 81. минута кога по асистенција на Сака, Лаказет реализираше за водство кое значеше и победа.
 
Рома со истиот резултат го победи Гент но тоа го направи на свој терен. Перез уште во 13. минута реализираше и тоа беше единствениот гол на Олимпико.
 
Интересно беше на дуелот меѓу Глазгов Ренџерс и Брага, домаќините губеа со 2-0, но на крајот победија со 3-2.
 
Волвс со убедливи 4-0 ја совлада екипата на Еспањол.

Резултати Лига Европа: 
 
Клуж - Севиља 1:1
Клуб Бриж - Манчестер јунајтед 1:1
Ајнтрахт - Салцбург 4:1
ФК Копенхаген - Селтик 1:1
Хетафе - Ајакс 2:0
Лудогорец - Интер 0:2
Шахтар - Бенфика 2:1
Спортинг - Башакшехр 3:1
АЗ Алкмар - АПОЕЛ 1:1
АПОЕЛ - Базел 0:3
Рома - Гент 1:0
Леверкузен - Порто 2:1
Олимпијакос - Арсенал 0:1
Ренџерс - Брага 3:2
Волфсбург - Малме 2:1
Волвс - Еспањол 4:0

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе

Додека повеќето земји во светот се соочуваа со двојна, здравствена и економска криза, Косово преминуваше во тројна криза заради политичките случувања.

повеќе