Серија А

Лацио убедлив против Рома во големото градско дерби (ВИДЕО)

Лацио со убедливи 3-0 ја победи Рома во големото дерби на Рим, еден гол а Имобиле, два а Луис Алберто.

Лацијалите ги освоија трите бода од мечот против најголемиот градски ривал и тоа со убедлив резултат.

Мечот беше отворен уште во 14. минута кога по една голема грешка а одбраната на Рома, Имобиле погоди за водство од 1-0.

Само девет минути подоцна Луис Алберто реализираше за 2-0, со тој резултат се замина на полувремето.

Во 67. минута Луис Алберто со шут надвор од шеснаесетникот ги постигна конечните 3-0.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе