Серија А

Квадрадо постигна гол директно од корнер! (ВИДЕО)

Гол од корнер е вистинска реткост а во ова коло во Серија А имаше два такви, по тој на Чалханоглу, денеска Квадрадо погоди на таков начин. 

Течеше деветтата  минута кога Квадрадо биеше директно од корнер и успеа да донесе водство на Јувентус против Џенова од 1-0.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе