СП 2022

Костарика е последниот патник на Светското првенство во Катар (ВИДЕО)

Костарика со 1-0 го победи Нов Зеланд во плеј-офот за пласман на Мундијалот во Катар и стана последната репрезентација која ќе учествува таму. 

Со пласманот на Костарика е комплетиран списокот на земјите учеснички на Светското првенство во Катар.
 
Костариканците денеска со минимални 1-0 го совладаа Нов Зеланд и дојдоа до голем успех.
 
Клучниот момент се случи уште во третата минута кога Џоел Кембел постигна гол за водство на Костарика од 1-0, што на крајот се покажа и како конечен резултат.
 

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе