Јувентус потврди

Конечно, Роналдо е негативен на ковид-19

Кристијано Роналдо конечно доби негативен тест на ковид-19 и ќе може да му се стави на располагање на Андреа Пирло за следните натпревари на Јувентус. 

За време на репрезентативната пауза, Кристијано Роналдо се зарази со коронавирус, иако се надеваше дека ќе биде подготвен за дуелот со Барселона, сепак тоа не се случи.
 
Роналдо подолго време не можеше да добие негативен тест, а фрустрациите ги покажуваше и на социјалните мрежи. Јувентус сега потврдува дека Португалецот конечно е негативен на ковид-19.
 
„Кристијано Роналдо направи нов тест за ковид-19. Тестот покажа негативен резултат. Фудбалерот се опорави по 19 дена и веќе не е во домашна изолација“, стои во соопштението на Јувентус.

Како што тргнало, на крај, кога ќе го оствариме сонот и конечно ќе влеземе во ЕУ, ќе бидеме нација X, со јазик Y, со националност Z? Кој ќе се радува на тоа?

повеќе

Зошто да не му веруваме на лидерот кој е на чело на колоната запатена кон ЕУ?

повеќе

Логиката е кога веќе се успеа со Преспанскиот договор, кога веќе отстапката е потпишана, зошто да не се направи тоа и со Бугарија.

повеќе