Кога Роналдињо дозна дека ќе го напушти затворот (ВИДЕО)

Се појави видео со моментот кога Роналдињо ја слуша одлуката дека ќе го напушти затворот и ќе се брани од слобода. 

Бразилската фудбалска легенда, Роналдињо пред неколку дена излезе од затворот во Парагвај во кој беше од средината на март поради влез во земјата со фалсификуван пасош.
 
По престој од 32 дена во затворот, Роналдињо беше пуштен со кауција од 1,3 милиони евра да се брани од слобода. Тој сега ќе биде сместен во куќен притвор, во луксузен хотел во Парагвај со неспоредливо подобри услови од таму каде што беше досега.
 
Парагвајските телевизии објавија видео од моментот кога Роналдињо дознава дека ќе го напушти затворот.
 

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе