Уругваецот ги остави соиграчите не цедило

Клоп испрати порака до Нуњез по црвениот картон против Кристал Палас

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека Дарвин Нуњез бил провоциран цел натпревар но напаѓачот не смеал да реагира на начинот на кој реагираше и најави дека ќе разговара со Уругваецот.

Ливерпул ремизираше и на вториот натпревар од новата сезона во Премиерлигата, вечерва „црвените“ одиграа 1-1 против Кристал Палас.

По десетина минути игра во второто полувреме, работата им стана значително потешка откако Дарвин Нуњез со глава удри противнички играч и доби директен црвен картон.

„Добро го започнавме второто полувреме но потоа се случи тој пех, црвениот картон беше чист како солза. Дарвин беше провоциран цел натпревар, но не смее така да се однесува“ – вели Јирген Клоп.

„Знае дека ги остави играчите на цедило, ќе разговарам со него. Знам дека постојано е мета на противниците, но не треба да реагира на таков начин“.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе