Лига на шампиони

Карло Анчелоти стана тренерот со најмногу трофеи во Лигата на шампионите

Денешната победа во Лигата на шампионите го лансираше Карло Анчелоти на врвот кога се во прашање трофеите во најважното клупско натпреварување. 

Анчелоти стана првиот тренер кој четирипати ја освојувал Лигата на шампионите.
 
Претходно двапати беше шампион со Милан, во 2002/03 и 2006/07, и со Реал Мадрид во 2013/14 и денеска.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе