Ла Лига

Карим Бензема му донесе три нови бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Еден гол беше доволен за Реал Мадрид да ги освои трите бода од дуелот со Атлетик Билбао, кралскиот клуб победи со 1-0, со погодок на Карим Бензема. 

Реал Мадрид тргна офанзивно и по неколку шанси успеа да даде гол преку Бензема во 40. минута од натпреварот.
 
Во продолжението Атлетик Билбао имаше повеќе убави шанси за гол, но не успеа да ја затресе мрежата на Куртоа.

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе