Ла Лига

Карим Бензема му донесе три нови бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Еден гол беше доволен за Реал Мадрид да ги освои трите бода од дуелот со Атлетик Билбао, кралскиот клуб победи со 1-0, со погодок на Карим Бензема. 

Реал Мадрид тргна офанзивно и по неколку шанси успеа да даде гол преку Бензема во 40. минута од натпреварот.
 
Во продолжението Атлетик Билбао имаше повеќе убави шанси за гол, но не успеа да ја затресе мрежата на Куртоа.

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе