Ла Лига

Карим Бензема му донесе три нови бода на Реал Мадрид (ВИДЕО)

Еден гол беше доволен за Реал Мадрид да ги освои трите бода од дуелот со Атлетик Билбао, кралскиот клуб победи со 1-0, со погодок на Карим Бензема. 

Реал Мадрид тргна офанзивно и по неколку шанси успеа да даде гол преку Бензема во 40. минута од натпреварот.
 
Во продолжението Атлетик Билбао имаше повеќе убави шанси за гол, но не успеа да ја затресе мрежата на Куртоа.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе