Лига на шампиони

Каква бомба на Бруно Фернандеш, ја скина мрежата на Башaкшехир (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед уште во седмата минута поведе против Башaкшехир со фантастичен гол на Бруно Фернандеш. 

Португалецот од надвор од шеснаесетникот упати фантастичен удар, од брзината на шутот голманот немаше време да интервенира.

Структурното насилство кон трансродовите и родово небинарните луѓе е препрека во нивното реализирање како полноправни членови на општеството.

повеќе

И сега вие замислете, на едно детенце од 6 години да му кажувате со авторитет на наставник дека не треба да се дефинира како машко или женско.

повеќе

Засега СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ и нивните заеднички алтер-фабрикати не даваат впечаток дека го разбираат новосоздадениот замаец.

повеќе