Куп на Италија

Јувентус ја победи Фиорентина со автогол во 91. минута! (ВИДЕО)

Фиорентина беше подобар тим, но Јувентус благодарение на автогол на Венути во судиското продолжение победи со 1-0 и обезбеди предност пред реваншот во Торино. 

Душан Влаховиќ за првпат се врати во Фиренца откако ја напушти Фиорентина и се пресели во Јувентус.
 
Фиорентина беше подобра, создаде повеќе шанси, Влаховиќ беше одлично чуван, а Јувентус не изгледаше опасно по голот на Терачано.
 
Кога се чинеше дека натпреварот ќе заврши без голови, несреќниот Венути си ја затресе сопствената мрежа за победа на Јувентус од 1-0.
 
Патникот во финалето од Купот на Италија, ќе се решава во Торино, но денешната победа го прави Јувентус голем фаворит.
 

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе