Серија А

Јувентус изгуби и од Верона (ВИДЕО)

Фудбалерите на Јувентус уште еднаш ги разочараа своите навивачи откако загубија на гостувањето кај Верона со 2-1. 

По поразот од Сасуоло во минатото коло, Јувентус денеска загуби од Верона и запиша четврта 0 оваа сезона од 11 одиграни натпревари.
 
Не поминаа ни 15 минути игра а Верона дојде до водство од 2-0 со два гола на Симеоне.
 
Јувентус се мачеше да се врати во игра, тоа се случи дури во 80. минута кога Мекени постигна гол за 2-1, но тимот на Алегри не успеа да погоди уште еднаш.
 
Јувентус во моментов е на 9. место на табелата во Серија А, со можност да падне и позиција подоле доколку Сасуоло утре не загуби од Емполи.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе