Јувентус

Јувентус го потврди трансферот на Влаховиќ и ги соопшти бројките

Јувентус и официјално го потврди ангажманот на Душан Влаховиќ од Фиорентина, српскиот напаѓач од денеска е фудбалер на старата дама.

Трансферот на преодниот рок засега е на Јувентус, италијанскиот гигант го потврди ангажманот на Душан Влаховиќ, а бројките се и поголеми од најавените.
 
Јувентус соопшти дека на Фиорентина ќе им плати 70 милиони евра на три годишни рати, плус 10 милиони евра во бонуси зависни од настапите на Влаховиќ. Клубот ќе иплати и 11,6 милиони евра за агентот на српскиот фудбалер.
 
Влаховиќ ќе го носи дресот со број седум.

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе