Серија А

Јувентус без Роналдо не е ист, кикс против Беневенто (ВИДЕО)

Јувентус одигра само 1-1 на гостувањето кај Беневенто, тоа е трет меч како го играат без Кристијано Роналдо против послаб противник и не успеваат да победат. 

Претходно Јувентус без Роналдо не успеа да ги победи Кротоне и Верона, а денеска киксна против Беневенто. 
 
Натпреварот почна добро за Јувентус, во 21. минута со гол на Мората поведоа со 1-0.
 
Тој резултат беше активен се до судиското продолжение од првиот дел кога Летиција го изедначи резултатот на 1-1.
 
Јувентус имаше уште цело полувреме да го врати водството и да ги освои трите бода, но не успеа. По крајот на мечот Мората заработи црвен картон поради неспортско однесување, приговор кон судијата па ќе го пропушти градското дерби против Торино.

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе

Турската влада има нови барања од социјалните медиуми и дигиталните платформи како што се Фејсбук (Facebook), Ватсап (Whatsapp), Инстаграм (Instagram) и Твитер (Twitter). 

повеќе