„Ѓаволите“ не се откажуваат

Јунајтед му нуди рекордна плата на Погба, соблекувалната смета дека Французинот не ја заслужува

Според пишувањата на Мирор, Манчестер јунајтед му нуди 500.000 фунти неделно на Пол Погба, соблекувалната пак смета дека Французинот не заслужува ваква плата.

Пол Погба ги одработува последните месеци од договорот но „ѓаволите“ не се откажуваат и сакаат да го задржат. Според пишувањата на Мирор, Манчестер јунајтед на Французинот му нуди 500.000 фунти неделно за да ја продолжи соработката, односно основна плата од 400.000 фунти неделно, плус бонуси од 100.000 фунти.

Со вакви примања, Пол Погба ќе има рекордна плата во Премиерлигата.

Мирор додава дека оваа сума исто така прави проблем во соблекувалната, голем број на играчи се бесни и сметаат дека Пол Погба не заслужува 500.000 фунти неделно со игрите кои ги прикажува, честите повреди, како и тоа што во неколку наврати има говорено за трансфер.

Несанкционирањето на овој говор доведува до повторување, ширење и злоупотреба на овие аномалии како еден вид „нормализиран“ начин во политичката борба против поединци и групи со различни мислења.

повеќе

Потписниците на нотарските изјави дека нема да гласаат за измените на Уставот се подложни на промени за материјално благо.

 

повеќе

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. 

повеќе