Лига на нации

Италија и Германија ги поделија бодовите, реми на дербито (ВИДЕО)

Италија и Германија одиграа 1-1 во мечот од Лигата на нации, двата гола беа постигнати во рок од три минути. 

Долго време резултатот беше 0-0, конечно гол падна во 70. минута кога по асистенција на младиот Џонто, Пелегрини постигна погодок за водство на Италија од 1-0.
 
Радоста кај италијанските навивачи на трибините беше голема, но не траеше долго бидејќи во 73. минута Кимих го изедначи резултатот на 1-1.
 
Претходно во Лига А, Унгарија направи големо изненадување победувајќи ја Англија.
 
Во Лига Б, Ерманија со 1-0 ја совлада Република Ирска, Црна Гора со 2-0 ја победи Романија, а Финска и БиХ одиграа нерешено 1-1.
 
Во Лига Ц, Луксембург со 2-0 славеше на гостувањето кај Литванија, а Турција со 4-0 лесно ги победи Фарските Острови.

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе

Иако е важно да бараме решенија за нашата заедничка историја и да се обидеме да ги разликуваме фактите од пропагандата, зарем не е исто така важно да научиме да живееме заедно и покрај нашите различни и силно политизирани гледишта?

повеќе

Нашето општество е социјално неправедно, а социјалната неправда е, и ќе биде погубна.

повеќе