Лига на нации

Исвиркувањето на химната дополнително ги мотивирало Бугарите

Бугарија со победа од 1-0 си замина од Скопје, Бугарите имаа жесток пречек во Македонија, а фудбалерот Валентин Антов вели дека тоа им дало дополнителна мотивација.

На Арената „Тодор Проески“, имаше 20.000 навивачи кои со свирежи ги пречекаа бугарските фудбалери, се исвиркуваше и нивната химна. 

Откако ја победија Македонија, Бугарите сега ликуваат, па Валентин Антов вели дека исвиркувањето на химната им дало поголема мотивација.

„Ова е прекрасно чувство, сега цела Бугарија може да биде среќна и да се радува за оваа победа. Заслуживме да се радуваме и да бидеме насмеани. Ни ја исвиркуваа химната, но тоа дополнително нѐ мотивираше. Очигледно дека промените во системот донесоа многу добри работи. Ќе уживаме во оваа победа и таа ќе ни биде водилка за иднината за нашиот напредок. Добро е што победивме и со 'чиста мрежа'“, изјави Валентин Антов.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе