За среќа се заврши добро

Инзаги ќе „изгинеше” по скали, навивачите се утепаа од смеење (ВИДЕО)

Симоне Инзаги имаше мала незгода по крајот на дуелот со Каљари, тренерот на Интер се лизна на скалите кои водат кон соблекувалната, но за среќа се заврши добро.

„Нероаѕурите“ синоќа со 4-0 славеа против Каљари и избија на првото место на табелата во Серија А.

Но не одеше се како „подмачкано“, по крајот на натпреварот, Симоне Инзаги имаше мал инцидент.

Тренерот на Интер се лизна на скалите кои водат кон соблекувалната и незгодно падна. За среќа се заврши добро, со насмевка и кај навивачите и кај Симоне Инзаги.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Linea Inter (@lineainter)

Постоењето на еден отпорен, одржлив и правичен систем на храна е нешто што мора да биде столб на секоја агенда која има за цел за климатско ублажување или адаптација.

повеќе

Економската криза е лоша во сите сфери на живеењето, но од неа можеме и да научиме по нешто.

повеќе

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе