Серија А

Интер со еден шут во голот ја победи Аталанта и повторно се одлепи на врвот (ВИДЕО)

Интер не одигра некој спектакуларен меч но ги освои трите бода од дербито против Аталанта откако победи со 1-0 со гол на Милан Шкрињар. 

Интер ја победи Аталанта и повторно се одалечи на плус шест бодови во однос на Милан на табелата во Серија А.
 
Вечерва тимот на Конте не блескаше, упати само еден удар во рамките од голот на противникот и таа топка влезе во мрежата.
 
Клучниот момент се случи во 54. минута кога при еден корнер настана мешаница во која најдобро се снајде Шкрињар и погоди за 1-0 што беше и конечен резултат.

Пред неколку недели се наврши една година од почетокот на пандемијата. Ковид-19 ги разоткри системските проблеми во здравствениот систем и другите институционални гранки на Косово.

повеќе

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе