Серија А

Интер се опорави од поразот од Реал Мадрид со сигурна победа над Сасуоло (ВИДЕО)

На отварањето на 9. коло во Серија А, Интер на гостувањето кај Сасуоло славеше со 0-3 и се опорави од поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампиони.

Избраниците на Антонио Конте беа во лошо расположение откако во средата загубија дома од Реал Мадрид и се пред елиминација од Лигата на шампиони. Сепак, попладнево тие одговорија и со 0-3 славеа на гостувањето кај Сасуоло.

Резултатот беше отворен рано, Санчез уште во 4. минута погоди за 0-1. Десетина минути подоцна беше 0-2. Видал упати една остра топка на пет метри а Кирикеш си постигна автогол.

Победата беше осигурана по еден час игра, Гаљардини убаво закачи еден полу-волеј и ги постави конечните 0-3.

Западен Балкан оди во насока на целосна контрола на државните институции во служба на политичките елити. Не е чудо што граѓаните имаат ниска доверба во овие институции.

повеќе

Граѓаните се преморени од бескрајните, приказни на предавници и патриоти, тирански платформи, договори со Грција, Бугарија, рекети, пописи, тендери,

повеќе

Критичкото малцинство, на 2020 година не гледа само како на година која ја донесе вирусната пандемија, туку и како на година која донесе и еден друг вид на пандемија, онаа на КОВИД-авторитаризмот.

повеќе