Ривалот со убави мисли за дефанзивецот

Интер му испрати порака на Кјаер: Те чекаме да ти го дадеме аплаузот кој го заслужуваш (ФОТО)

И градскиот ривал на Милан, Интер испрати убава порака до дефанзивецот на росонерите, Симон Кјаер кој поради повреда ја заврши сезоната.

Симон Кјаер поради повреда на лигаментите ќе биде отсутен околу шест месеци, што значи дека тој ја заврши сезоната.

Кјаер беше херојот на европското првенство, тој заедно со лекарите му го спаси животот на фудбалерот на Интер, Кристијан Ериксен.

Токму поради тоа Интер денеска испрати посебна порака до Кјаер.

„Шампион не се препознава само по тоа како игра фудбал. Врати се наскоро Симон, те чекаме на Сан Сиро да ти го дадеме аплаузот кој го заслужи“, пишува Интер во пораката.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе