Масимо Морати открива

Интер можел да го купи Халанд кога тој имал 13 години

Очекувањата од Шарл Де Кетеларе се големи, но на почетокот од својот престој во Милан тој не ги оправдува, Пиоли вели дека му е потребно време. 

Ерлинг Халанд игра импресивно за Манчестер Сити, иако очекувањата од него беа големи, тој ги надмина и тие, веќе постигна 19 голови иако одигра само 12 натпревари.

Норвежанецот во 2017 година беше во преговори со Јувентус, дури и беше на натпревар во Торино во тоа време.

А можел во Италија да пристигне и порано, Масимо Морати открива дека Интер имал шанса да го купи Халанд кога тој имал 13 години.

„Марко Бранка ќе ме натераше да го купам Халанд, 100 проценти. Тој ми рече: „Претседателе, ова е посебен фудбалер“, тој можеше да биде во Интер“, открива Морати.

Марко Бранка беше тогаш спортски директор на Интер. Морати не кажа зошто не го купиле.

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе