Серија А

Интер ја прекина серијата без пораз на Рома и освои три големи бода (ВИДЕО)

Интер со 3-1 ја победи Рома и освои три многу значајни бодови во трката за Скудетото, римската волчица првпат загуби по 12 натпревари без пораз во Серија А.

Жозе Мурињо имаше уште едно топло добредојде од фановите на Интер кои го скандираа неговото име, но на теренот нероазурите немаа милост кон Рома.
 
Натпреварот беше изедначен во првиот половина час. Но работите се променија во 30. минута кога Думфрис погоди за водство на Интер од 1-0.
 
Потоа следуваше доминација на Интер која донесе и втор гол, во 40. минута Брозовиќ погоди за водство од 2-0.
 
Се беше јасно по седум минути игра во вториот дел кога Лаутаро Мартинез постигна гол за убедливи 3-0.
 
Во 85. минута Рома преку Мхитарјан успеа да постигне почесен гол и да ги постави конечните 3-1.
 
Со оваа победа Интер се врати на врвот на табелата во Серија А. 
 
Милан утре има сериозно гостување кај Лацио во Рим.

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе