Серија А

Интер ја победи Специја, Рома киксна во Болоња (ВИДЕО)

Интер ја оправда улогата на фаворит и со 2-0 ја победи Специја, Рома со 1-0 загуби на гостувањето кај Болоња. 

Интер ги освои планираните три бода против Специја, нероазурите рутински ја совладаа екипата на Специја.
 
Гаљардини погоди во првото полувреме, Лаутаро Мартинез од пенал реализираше во вториот дел за конечни 2-0.

Низата од три победи по ред за Рома запре во Болоња, Синиша Михајловиќ го надмудри Мурињо.
 
Постојано се играше на половината на Болоња, но сето тоа беше залудно. Сванберг со прецизен шут од далечина во 35. минута донесе победа за домаќините.

Во саботата во јавноста го претставивме предлог-ребалансот на Буџетот за 2022 година, откако истиот беше усвоен од страна на Владата.

повеќе

Наспроти сесловенскиот и општоевропскиот карактер на нивната дејност, Кирил и Методиј станале објект на присвојувања уште од средниот век.

повеќе

За пишувањата на Хари Костов за проблемите на државата – ако компетентен човек зборува за нефункционирањето на правната држава, кое има директен одраз врз економијата, не може тоа да се заврши со охридскиот уличен жаргон.

повеќе