Серија А

Интер ја победи Специја, Рома киксна во Болоња (ВИДЕО)

Интер ја оправда улогата на фаворит и со 2-0 ја победи Специја, Рома со 1-0 загуби на гостувањето кај Болоња. 

Интер ги освои планираните три бода против Специја, нероазурите рутински ја совладаа екипата на Специја.
 
Гаљардини погоди во првото полувреме, Лаутаро Мартинез од пенал реализираше во вториот дел за конечни 2-0.

Низата од три победи по ред за Рома запре во Болоња, Синиша Михајловиќ го надмудри Мурињо.
 
Постојано се играше на половината на Болоња, но сето тоа беше залудно. Сванберг со прецизен шут од далечина во 35. минута донесе победа за домаќините.

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе

Нема простор за двоумење и губење време, затоа Македонија и Бугарија треба да соработуваат што е можно поскоро за да најдат јасен јазик за разбирање, во процес кој би бил следен од ЕУ, Вашингтон и ОН.

повеќе