Серија А

Интер им се врати на победите, лесен триумф над Кремонезе (ВИДЕО)

Интер со 3-1 го победи тимот на Кремонезе и се врати на победите по поразот од Лацио кој го доживеа во минатото коло. 

Резултатот беше отворен уште во 12. минута кога Кореа постигна гол за водство од 1-0.
 
На седмум минути до крајот на првиот дел, по асистенција од Чалханогли, Барсела зголеми на 2-0.
 
Во 76. минута Интер го постигна и третиот гол кој беше дело на Лаутаро Мартинез, овојпат Барела беше во улога на асистент.
 
Пред самиот крај на мечот, во 90. минута Кремонезе даде гол преку Окереке за конечни 3-1.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе