Интер им се врати на победите, лесен триумф над Кремонезе (ВИДЕО)

Интер со 3-1 го победи тимот на Кремонезе и се врати на победите по поразот од Лацио кој го доживеа во минатото коло.

Резултатот беше отворен уште во 12. минута кога Кореа постигна гол за водство од 1-0.

На седмум минути до крајот на првиот дел, по асистенција од Чалханогли, Барсела зголеми на 2-0.

Во 76. минута Интер го постигна и третиот гол кој беше дело на Лаутаро Мартинез, овојпат Барела беше во улога на асистент.

Пред самиот крај на мечот, во 90. минута Кремонезе даде гол преку Окереке за конечни 3-1.

Предложеното законско решение се фокусира на аудиовизуелниот/радиодифузниот сектор, игнорирајќи ги последниве две децении на развој на дигиталниот домен и на интернет, со сите негови позитивни и негативни страни.

Според последното истражување на организацијата ПИНА, базирано врз анкети направени со 103 новинарки, 24,1% од новинарките добиле закани за физичко насилство, а 19,5% и закани по животот.